Atopia lubi powroty

Od momentu upału powróciła atopia. Na Mili rękach ponownie pojawiły się swędzące plamy. Do tej pory mieliśmy alergię pokarmową ale wczorajsza wizyta u dermatolog rozwiała nasze wątpliwości. 
Plamy pojawiły się około 4 tygodni temu. Nie wyglądają źle ale swędzą i to jest nasza największa bolączka. Szczególnie podczas snu i upałów. 
Byłam przekonana, że ponownie chodzi o Monte, na które Mila miała uczulenie. Dermatolog powiedziała, że jest to możliwe ale rownież prawdopodobne jest to, że alergia może także dotyczyć pylących traw. Na jesień będziemy robić testy. Teraz musimy zaleczyć to, co aktualnie nas drażni. 
Zauważyłam też, że gdy pojawiło się pierwsze słońce, alergia odżyła. W zeszłym roku tego nie było.
Co robić? 
Emolienty, emolienty, mineralny filtr minimum 30, betakaroten i maść. Poza tym zyrtec w kropelkach. Od wczoraj wiec się kurujemy. 3-5 dni będzie lepiej. 
8 komentarzy:

 1. Gdyby Wasze sposoby nie pomagały to polecam wypróbować Dermaveel - to taki krem dla atopowców. Mój Bąbel ma AZS i jak nic ni epomaga to biegniemy do apteki po niego właśnie. Świetnie działa - jak sterydy no a sterydów nie ma:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A probowaliscie Mustela Stelatopia u nas dziala cuda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie. Ale spróbujemy. Dzięki. Choć teraz już ok.

   Usuń
 3. Im więcej kremów stosowałam tym było gorzej. Przestałam ich używać i to był strzał w dziesiątkę. Pomogły mi również lampy. Do żadnych kremów, maści itd nigdy nie wrócę. Powodzenia wam, mam nadzieję że znajdziecie ten złoty środek

  OdpowiedzUsuń
 4. Linoderm omega! Pomaga. Sprawdzony na mnie I moich dwóch lobuzach. I za rozsadne pieniądze 💰

  OdpowiedzUsuń