Niezapominajki żyją dłużej -badania ginekologiczne

Ostatnio moja przyjaciółka powiedziała mi, że od długiego czasu nie robiła badań ginekologicznych. Zdałam sobie sprawę z tego, że ja w jej czasie zrobiłam już dwa takowe badania. Dlaczego? Żeby się nie bać, żeby się nie zastanawiać, czy coś atakuje największy skarb mojej córki - mamę. Ale kobieta to nie tylko wyłącznie mama - to nasza babcia, przyjaciółka, sąsiadka, Pani z ochrony czy na poczcie. Każda z nas narażona jest na raka szyjki macicy. Nie pozwólmy samej sobie się bać. Przegońmy strach daleko ona nas i osób nam bliskich. Laski, badajcie się! To nie prośba, to rozkaz i jako kobieta czuje, że w tej sytuacji mam prawo Wam rozkazywać.


Ruszyła Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa” organizowana pod honorowym patronatem Pani Anny Komorowskiej Małżonki Prezydenta RP. Jest to już V jubileuszowa edycja tej wyjątkowej kampanii realizowanej z inicjatywy Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Celem kampanii jest zmiana podejścia kobiet do własnego zdrowia i przypominanie o potrzebie wykonywania regularnych badań ginekologicznych.

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa”  
„NIE ZAPOMINAJ  o badaniach ginekologicznych. NIEZAPOMINAJKI żyją dłużej.”
Zostań NIEZAPOMINAJKĄ!
Blogerki dla Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości

Chcesz się przyłączyć?

napisz: joanna@kwiatkobiecosci.plkup bransoletkę: www.kwiatkobiecosci.pl ; dołącz do społeczności niezapominajek na facebooku: https://www.facebook.com/kwiatkobiecoscilub przekaż 1% podatku na rzecz działań profilaktyki raka szyjki macicy i innych chorób ginekologicznych realizowanych przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości:  KRS 0000315362

6 komentarzy:

 1. Sama wybadalam/wymacalam wlasciwie sobie guzek w piersi, wiec obiema rekami sie pod tym podpisuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. no ja wlasnie sie zbieram do badan... w lutym na bank. a co ile robicie? raz na 1? na 3 lata? podobno na 3 jest ok wg nowych wytycznych

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie da się przejść obojętnie obok tej kampanii! Samokontrola i świadomość to najcenniejsze co sobie same ' możemy dać ' :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też się zapisałam. Boże jakie to ważne, żeby o tych badaniach pamiętać... statystyki są przerażające... :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Cytologia minimum raz w roku, u ginekologa jestem raz na trzy miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie powinnyśmy dbać o siebie bardziej. Niestety wiele kobiet zapomina o regularnych badaniach, a to ogromny błąd! Trzeba to zmienić! :)

  OdpowiedzUsuń